Rok Szkolny 1993/94
W tym roku  szkolnym naukę w naszej szkole rozpoczęło 912 uczniów. Grono Pedagogiczne liczyło 27 nauczycieli. 24-09  zorganizowano charytatywny koncert w którym udział  wzięli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych. Zebraną kwotę w całości przeznaczono dla Fundacji „Liver”. 19 grudnia odbył się występ aktora Henryka Giżyckiego, który przedstawił „Kazania Skargi”. Kazań wysłuchali uczniowie  klas technicznych.
     7 grudnia w sali gimnastycznej ZSM w Miechowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Policji . Uczestniczyło w nim aż osiem drużyn z miejscowych zakładów pracy i szkół. I miejsce w turnieju zdobyła drużyna nauczycieli z ZSM. Organizatorem turnieju była sekcja piłki siatkowej przy  Szkolnym Klubie Sportowym ZSM.
    Już po raz drugi młodzież naszej szkoły wybierała najpopularniejszych nauczycieli. Plebiscyt odbył się we wszystkich klasach , a najpopularniejszymi nauczycielami okazali się mgr Jolanta Soczówka oraz  inż. Jarosław Kwiatek.
    Pierwszy dzień wiosny upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze. Na sali gimnastycznej odbyły się wybory „Supermena Szkoły” . Ten „zaszczytny”  tytuł zdobył  uczeń klasy V t Marek Kasza.
    24 kwietnia Sąd Konkursowy II Edycji konkursu „Moja Szkoła – szkołą przedsiębiorczości” przyznał Technikum Mechanicznemu w Miechowie Wyróżnienie w wysokości 50 000 000 złotych za realizacje programu rozwijania przedsiębiorczości nagrodzonego w I edycji konkursu w roku 1993 opracowanego przez uczniów pod opieka mgr inż. Marii Paschek.

Bez grafiki Bez grafiki
    W grudniu młodzież naszej szkoły brała udział w dwóch akcjach organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi. łącznie uczniowie ZSM oddali około 20 litrów krwi. Na uroczystym apelu honorowi krwiodawcy otrzymali srebrne i złote odznaki, opiekunka Szkolnego Koła PCK mgr Krystyna Gamrat otrzymała dyplom.

Bez grafiki Bez grafiki
Szkołę opuściło 207 absolwentów.