Rok szkolny 1996/97 .
Naukę w naszej szkole rozpoczęło 855 uczniów.
W dniu Edukacji Narodowej mgr Krystyn Gamrat i mgr inż. Maria Paschek zostały odznaczone Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Bez grafiki Bez grafiki
27 listopada w naszej szkole wystąpił znakomity ukraiński skrzypek Jurij Sokołowki. Artysta przybył na specjalne zaproszenie uczniów i nauczycieli szkoły.
W pierwszym dniu wiosny w ławach szkolnych zamiast uczniów zasiedli profesorowie. Zostali oni poddani ponownemu egzaminowi zręczności i dojrzałości .

Bez grafiki Bez grafiki Bez grafiki
30 kwietnia szkolna drużyna pod opieką mgr Wojciecha Wesołowskiego  wzięła udział w  zawodach wojewódzkich „Sprawni jak żołnierze” ,   w których zajęła III   miejsce z  wynikiem 154 punkty.
W maju uczniowie klasy III te uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Produktów Firm uczniowskich „PRODUKCIK”. Targi odbyły się w ramach programu JUNIOR ACHIEVEMENT.

Bez grafiki Bez grafiki
20 i 21 maja w łodzi, delegacja naszej szkoły brała udział w posumowaniu pięcioletniej tradycji konkursu „Moja Szkoła – szkołą przedsiębiorczości”. W konkursie tym braliśmy udział trzykrotnie zawsze uzyskując nagrody i wyróżnienia.

Bez grafiki Bez grafiki
Na przełomie maja i czerwca na obiektach sportowych ZSM odbyła się Wojewódzka Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna.
W tym roku szkołę opuściło 200 absolwentów.