Na Festiwalu Zawodów 2016 w Krakowie ponownie spotkaliśmy się z uczniami i nauczycielami MFR Antenne CFA Le Chale, których poznaliśmy na Mundialu Zawodów 2016 w Lyonie. Zbieżność zainteresowań w zakresie pojazdów samochodowych i zagadnień motoryzacyjnych kształtowała nasze kontakty podczas Festiwalu. Gościliśmy ekipę francuskich Gości na naszych stanowiskach dydaktycznych a nawet w formie zabawy konkursowej rywalizowaliśmy na symulowanych trasach rajdowych. Mistrzami kierownicy zostali: Silvin Quentin z Montferrat i Szymon Kucharski z Miechowa oraz Gautier Maxence z Miribelles Echelles i Piotr Chwastek z Poradowa.   Na mobilnym stanowisku diagnostyki samochodowej klienci mogli poddać swoje pojazdy diagnostyce OBD II oraz diagnostyce systemów pokładowych w zakresie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Diagnozowali oczywiście uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Była też okazja do wzajemnych kontaktów  z grupą nauczycieli i uczniów    MFR Antenne CFA Le Chalet , którzy odwiedzili  też naszą Szkolę.  Będziemy kontynuować  rozpoczętą współpracę  z Francuzami.