Kolejne działania w realizacji projektu 3D FOR VET

W dniach od 28 listopada do 01 grudnia 2017r. odbyło się pierwsze czterodniowe międzynarodowe  spotkanie szkoleniowe nauczycieli w ramach projektu 3D FOR VET. Szkolenie miało miejsce w Villach , na Carinthia University of Applied Sciences, a zajęcia były prowadzone przez wykładowcę tego uniwersytetu Pana dr. Javad Zarnakhsh.
W szkoleniu wzięli udział partnerzy z 3 państw   Polski, Litwy i Chorwacji.  Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie reprezentowali Pan Witold Kopeć, Pani Teres Cyra i Pan Sławomir Słapek.
W następnych dniach pracy w projekcie uczestnicy szkolenia  poznawali kolejno oprogramowania do wykonywania grafiki 3D jej prezentacji, obrotu, zmiany wymiarów, jak np.”Inscape ver.098” z rozszerzeniem do .SCad. czy program „SCad” do prezentacji 3D. Zapoznani zostali ze sposobem pobierania i instalacji oprogramowania szczególnie oprogramowania typu FREE. Analizowali działanie drukarki FORMLABS drukującej z żywicy epoksydowej fotoutwardzalnej programem „Preform” na której wykonywali swoje projekty.
W ostatnim dniu uczestnicy szkolenia prezentowali na swoich komputerach przygotowane własne projekty 3D. Omawiali sposób ich wykonania, przekazywali swoje spostrzeżenia innym uczestnikom projektu.

Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz