ROK 2017/2018 SEMESTR I
w sprawie realizacji projektu
„Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych Powiatu Miechowskiego na bazie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2”
W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 w projekcje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2, Poddziałanie 10.2.2., z Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczyło 172 uczniów oraz
10 nauczycieli zawodu w tym na:
I. KURSY (w 2017 roku w kursach wzięło udział 72 uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II)
• kurs spawacza – uczestniczyło 18 osób, wszyscy uzyskali kwalifikacje – MAG 135 potwierdzone przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.





• kurs operatora wózków widłowych – uczestniczyło 21 osób, wszyscy uzyskali kwalifikacje zdali egzamin przed Urzędem Dozoru Technicznego.








• kurs SEP do 1 KV – uczestniczyło 16 osób, wszyscy uzyskali kwalifikacje E1- EKSPLOATACJA w zakresie GRUPY 1 potwierdzone przez STOWARZYSZENIE ELEKTRYKóW POLSKICH





• kurs barmański I stopnia. – uczestniczyło 17 osób, wszyscy uzyskali kwalifikacje I STOPNIA BARMANA potwierdzone przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów.




Zajęcia prowadzone były przez kadrę dydaktyczną szkoły w grupach 12-15 osobowych.
• warsztaty diagnostyka układów zasilania diesla – uczestniczyło 12 osób





• zajęcia wyrównawcze z zakresu eksploatacji pojazdów samochodowych – uczestniczyło 14 osób









• zajęcia wyrównawcze branżowe elektryczno – elektroniczne – uczestniczyło 12 osób
• zajęcia wyrównawcze branżowe gastronomiczne i hotelarskie – uczestniczyło 15 osób





III. STYPENDIA DLA UCZNIóW ZDOLNYCH – Pomoc stypendialna dla uczniów lub słuchaczy szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Wsparcie finansowe przysługuje uczniom zdolnym w wysokości 600 zł/miesięcznie na ucznia przez okres 10 miesięcy. Stypendium udzielono 8 uczniom, w tym 5 osobom w zawodzie technik pojazdów samochodowych, 3 osobom w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.
Uczestnikami staży byli uczniowie klas: I technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – 7 uczniów, II technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – 10 uczniów, II technik pojazdów samochodowych – 5 uczniów, III technik mechanizacji rolnictwa – 2 uczniów, III technik pojazdów samochodowych – 4 uczniów, II technik teleinformatyk – 1 uczeń, III technik teleinformatyk – 11 uczniów. Staże – praktyki były realizowane w następujących branżach: mechanicznej i górniczo- hutniczej (28 uczniów, z których 19 uczniów odbyło staż w gospodarstwach rolnych, a 9 uczniów w warsztatach samochodowych), elektryczno-elektronicznej ( 12 uczniów odbyło staż w firmach teleinformatycznych). Wszyscy uczniowie pomyślnie zakończyli staże otrzymując stypendium stażowe w wysokości 1500 zł. W stażach i praktykach uczestniczyły 23 firmy, które przyjęły na staż – praktykę łącznie 40 osób.








• tester diagnostyczny do obsługi i diagnozowania maszyn rolniczych i samochodów TEXA,



• opryskiwacz do ochrony roślin zawieszany
– „Diagnostyki systemów wtryskowych Common Rail” – poziom rozszerzony – 3 osoby,
– Technika procedur diagnostycznych pojazdów samochodowych i maszyn rolniczych D1C-D1A poziom rozszerzony – 2 osoby.
Na studiach podyplomowych studiuje 5 osób w tym na :
– Logistyka i spedycja dla nauczycieli – 2 osoby,
– Doradztwo Zawodowe – 1 osoba,
– Agrotronika – 2 osoby.
Ewaluacja zajęć wyrównawczych i kursów, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie przez uczniów wypadła pozytywnie. Zajęcia były prowadzone atrakcyjnie, a uzyskane wiadomości i umiejętności były przekazywane na poziomie przyswajalnym przez uczniów i wpłynęły na podniesienie kompetencji, wiedzy i umiejętności co potwierdziły testy sprawdzające i otrzymane certyfikaty oraz ankiety wypełniane przez uczestników.