Kolejne warsztaty szkoleniowe dla uczniów  Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II
w Miechowie zostały przeprowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych pana Witolda Kopcia i Michała Krupę biorących udział w Projekcie Erasmus+ 3D FOR VET. Nauczyciele uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu dla partnerów projektu, które odbyło się w grudniu 2018r. w Villach  – Austria na Uniwersytecie Karyntia.
Młodzież klas kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik teleinformatyk została zapoznana z technologią druku i projektowania 3D, której dotyczy projekt Strategiczne Partnerstwo Dla Rozwoju Kompetencji w 3D realizowany
w naszej Szkole.
Uczniowie zostali zapoznani z programami do projektowania modeli 3D: TincerCAD, OpenSCAD, MascheMix oraz Autodesk Inventor.
Przygotowane przez młodzież modele zostały wydrukowane na drukarce 3D SIGNAL XXXL firmy ATMAT, zakupionej ze środków projektowych.