W dniu 4 pa¼dziernika uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie,  mieli niepowtarzalną okazję na integrację w pięknej scenerii Ojcowskiego Parku Narodowego.
Uczniowie z klas I th, I tg, I tt, I tps i I csp wraz z wychowawcami p.p.: Martą Czaplą, Małgorzatą Idzik, Anną Zazulak, Anną Uchto-Ziebro i Adamem Dulewskim, zwiedzili Zamek w Pieskowej Skale wybudowany na wapiennej skale , który jest filią Zamku Królewskiego na Wawelu. Zabytek ten   zaliczany do czołówki zabytków polskiego Odrodzenia. Uczniowie uzyskali wiele historycznych informacji od przewodników oraz poznali liczne legendy o tej twierdzy.
Kolejnym etapem wycieczki była Dolina Prądnika, którą porasta buczyna karpacka – jesienią zachwycająca różnorodnością kolorów. Soczyste zielenie lata zastępują nasycone żółcie i czerwienie, które stwarzają niesamowity klimat tego miejsca.
Pani wicedyrektor Monika Marzec przeprowadziła lekcję geografii w terenie, pokazując różne formy krasu charakterystyczne dla Ojcowskiego Parku Narodowego t.j. Jaskinie Ciemną,  Maczugę Herkulesa, czy Bramę Krakowską.