W dniu 12.XII. 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2  im. Jana Pawła II w Miechowie, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, odbył się kiermasz charytatywny ,, Wielkich Serc ‘’. Dyrekcja , nauczyciele, rodzice, a także uczniowie z ogromnym zapałem i sercem włączyli się w przygotowanie  i zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Wynik tych działań okazał sie wspaniały.
W tym roku kiermasz został zorganizowany z myślą o najuboższych dzieciach, mieszkających w sierocińcu Aderonke House of Hope w Kenii.              
Nauczycielki,  Małgorzata Błachno, Teresa Cyra, Agnieszka Nowak , Iwona Zagórska  oraz Małgorzata Iwanow koordynowały przygotowania tego nadzwyczajnego wydarzenia.
Na kilka tygodni wcześniej nauczyciele poinformowali swoich wychowanków  o planowanym  przedsięwzięciu. W ramach akcji niesienia pomocy dzieciom z Afryki zrodził się również pomysł zorganizowania paczki dla mieszkańców  sierocińca. Uczniowie naszej Szkoły ochoczo włączyli się w planowaną  pomoc i w ramach swoich możliwości przynosili rzeczy, którymi postanowili podzielić się z potrzebującymi. W świątecznej paczce znalazło się mnóstwo  niezbędnych artykułów szkolnych, między innymi:  nowe plecaki, flamastry, kredki, piórniki, zeszyty , ubrania, buty, środki czystości oraz żywność z długim terminem przydatności.
W związku z tym, że koszt wysyłki paczki do Afryki jest bardzo duży, ustalono, iż zebrane pieniądze na kiermaszu szkolnym, pochodzące ze sprzedaży domowych wypieków i ozdób świątecznych, zostaną przeznaczone na pokrycie należności wysyłki.
Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II jest szkołą, w której kształtowanie  wśród uczniów postaw empatii, tolerancji, współpracy  są niezwykle ważne.  
Dlatego nasza szkoła zdecydowała się wziąć udział w międzynarodowej akcji humanitarno – edukacyjnej ,, Face to Face with the world’’. Dzięki temu działaniu  młodzież naszej Szkoły ma okazję komunikować się online w  języku angielskim ze szkołą średnią  o profilu sportowym St. Mark School w Kenii. Zamierzamy również zakupić najpotrzebniejsze artykuły higieniczne oraz  akcesoria sportowe dla uczniów tej placówki.
Nauczyciele i pracownicy Szkoły również bardzo hojnie wspomogli nas w tym szczytnym celu. W tym roku szkolnym Kiermasz ,, Wielkich Serc’’ spotkał się   z ogromnym zainteresowaniem również ze strony rodziców, którzy w swoich miejscach pracy postanowili zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców sierocińca.
Podziękowania kierujemy do pani Karoliny Sierpińskiej, nauczycielki języka włoskiego przekazała  znaczną ilość  kosmetyków na rzecz sierocińca Aderonke.
Kierujemy również podziękowania dla pani Martyny Ocieczek, która wraz ze swoimi współpracownikami  w Sądzie Rejonowym w Miechowie oraz znajomymi  zgromadziła  znaczną ilość przydatnych dla uczniów z Kenii rzeczy wraz z opłaceniem kosztów wysyłki. Kiermasz ,,Wielkich Serc ‘’ poruszył
w zasadzie serca całej społeczności szkolnej. W tym dniu nauczyciele
i uczniowie mieli okazję spróbować pysznych domowych ciast oraz zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne.
Cała nasza społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania i dzięki temu cała akcja zakończyła się niebywałym sukcesem.  Wysłaliśmy do dzieci w Kenii 14 paczek, prawie 300 kg potrzebnych im  rzeczy.
Koordynatorzy akcji, Dyrekcja, uczniowie  , nauczyciele, rodzice i osoby z otoczenia naszej Szkoły znakomicie współpracowali podczas przedświątecznej akcji " Wielkich Serc", przykładem swej wrażliwości na potrzeby innych kształtując wspierając wysiłek pedagogiczny  Szkoły i przyczyniając się do kształtowania jej klimatu wychowawczego.

/ZS2/
 
 Przykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obrazPrzykładowy obraz