Przykładowy obraz
Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy? Prezentujemy animowany spot profilaktyczny związany z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.
W ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, został przygotowany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców. Z treści spotu można dowiedzieć się, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy. Trzeba pamiętać, że bardzo łatwo można stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą hejtu. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w internecie mogą dotknąć każdego z nas. Jak się wtedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W poszukaniu odpowiedzi na te pytania pomoże poniższy spot.
Obecna sytuacja związana z epidemią COVID-19 i wprowadzeniem zmian w funkcjonowaniu szkół na terenie całej Polski, polegającym na zawieszeniu zajęć stacjonarnych i wprowadzeniu nauki w trybie zdalnym tzw. lekcji online, spowodowała jeszcze częstsze korzystanie przez dzieci i młodzież z Internetu. W związku z powyższym zachęcamy do obejrzenia spotu, który przybliży powyższą tematykę i uświadomi nam dorosłym, że jednym z zagrożeń, które czyha w wirtualnym świecie jest hejt.