13 października 2021r w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie obchodziliśmy podwójną uroczystość – Święto Patrona Szkoły – Jana Pawła II oraz Dzień Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz  Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie – Franciszek Siarek, Starosta Powiatu Miechowskiego Jacek Kobyłka, wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie Maria Paschek, nauczyciele, pracownicy i uczniowie.

W tym ważnym dniu, wspominaliśmy postać świętego Jana Pawła II, jego życie, działalność duszpasterską i papieską a przede wszystkim słowa i wartości, które głosił na całym świecie, podkreślając swoją łączność z młodym pokoleniem. Starosta Miechowski   oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Monika  Marzec składając życzenia pedagogom i pracownikom Szkoły podkreślili wartość pracy nauczyciela we współczesnym świecie. Dziękując  za zaangażowanie i trud wręczyli nagrody wyróżnionym.

Swoją wdzięczność wyrazili także przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego składając na ręce Pani Dyrektor Moniki Marzec i Wicedyrektora Jarosława Szarka kosz kwiatów.      W uroczystym apelu uczniowie zaprezentowali sylwetkę Patrona Jana Pawła II, jak sami stwierdzili, wciąż jest On dla nich autorytetem, starają się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki, budując cywilizację miłości.