5 listopada uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, mieli okazję odwiedzić Gospodarstwo “Pstrąg Ojcowski”  w sercu Ojcowskiego Parku Narodowego.  Wyjazd został zorganizowany we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, którego pracownicy pan Adrian Bernacki i Tomasz Rachwał towarzyszyli nam w tym miłym jesiennym wyjeździe. Właścicielki gospodarstwa zapoznały  uczestników wycieczki z tradycją hodowli pstrągów potokowych w Ojcowie oraz opowiedziały o wyjątkowym charakterze lokalizacji, która stwarza doskonale warunki do hodowli.

Korzystając z pięknej pogody program wycieczki został rozszerzony o spacer Doliną Prądnika aż do Bramy Krakowskiej, gdzie Pani dyrektor Monika Marzec zapoznała z wieloma ciekawostkami dotyczącymi Ojcowskiego Parku Narodowego oraz kilkoma legendami związanymi z tym miejscem. Razem z Panią Katarzyną Szastak i Panem Adamem Dulewskim młodzież wspięła się po urokliwym zboczu doliny, powyżej Jaskini Ciemnej , gdzie mogli podziwiać piękne widoki Jury Krakowsko – Częstochowskiej.