Bezpieczeństwo uczestników w ruchu drogowym było tematem pogadanki z uczniami, jaką w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie przeprowadziła w dniu 30.11.2021 r. Pani  Lidia Kyzioł starszy sierżant Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III tps, IIIcps i IV tgr.  Pani policjantka omówiła m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w rejonie przejścia dla pieszych. Przypomniała również kilka reguł dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji  oraz o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą. Przestrzegła młodych kierowców i przyszłych kierowców przed konsekwencjami  nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, brawurowego wyprzedzania i niestosowania się do znaków zakazu wyprzedzania, niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i niezachowania należytej ostrożności podczas wykonywania manewrów.

Dzięki takim akcjom młodzież utrwala sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach.