W listopadzie br., Szkolne Koło Młodych Wolontariuszy działające w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zorganizowało akcję pomocy dla podopiecznych schroniska „Psie pole” w Racławicach, pod hasłem: „Pomóżcie nam pomagać”. Przez cały listopad trwała zbiórka karmy dla zwierząt, środków czystości i akcesoriów dla psów i kotów. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Do zbiórki przyłączyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i pracownicy Szkoły. W środę 1 grudnia 2021r., wolontariusze z klasy 2 tt – technik teleinformatyk wraz z opiekunem, odwiedzili schronisko „Psie pole”, przekazując zebrane produkty. Spotkali się również z pracownikiem schroniska, który wyjaśnił jak wygląda opieka nad zwierzętami, jakie są najpilniejsze potrzeby schroniska oraz jak powinniśmy zachować się i reagować w sytuacji, kiedy widzimy błąkające się psy, bez właściciela. Wolontariusze mieli również możliwość zwiedzić schronisko. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję i przyłączyli się do zbiórki. Dziękujemy, że pomogliście nam pomagać.