7. X br. odbył się etap szkolny X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego ”Po polsku o historii”, w którym udział wzięli uczniowie klas I I II technikum.

W konkursowych zmaganiach wzięli udział ci uczniowie technikum, którym meandry ortografii i interpunkcji nie są obce i którzy chcieli zmierzyć się z niełatwym tekstem dyktanda. Wyniki zostaną ogłoszone w listopadzie, podczas okolicznościowego spotkania z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nad całością konkursu czuwały nauczycielki języka polskiego: Agnieszka Poteralska, Ewelina Konewecka-Smok i Alicja Banach.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, zdobywając jednocześnie wiedzę historyczną.