Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w interesującej wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Mieli okazję obejrzeć seans „Fascynujący kosmos” oraz przejść przez interaktywną ekspozycję, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Na interaktywnych stanowiskach można było przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być świadkiem powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór można było przenieść się na chwilę w różne strefy klimatyczne świata. Opiekunami wyjazdu byli Monika Marzec, Małgorzata Błachno, Małgorzata Idzik i Jarosław Szarek.

Polecamy wszystkim takie lekcje geografii i fizyki prowadzone w fantastycznym miejscu, przy użyciu i zastosowaniu najnowszych technologii.