17 listopada w ramach projektu Startup Mind Małopolska współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, zorganizowano dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie konferencję na temat „Sztuka kreatywności i krytycznego myślenia”. Organizatorami tego wydarzenia była Organizacja Ambasada Społeczności w Krakowie, Młodzieżowe Centrum Kariery oraz ZS 2 w Miechowie.
Podczas spotkania wystąpiło trzech prelegentów z bardzo ciekawymi tematami. Pani Anna Han przedstawiła uczestnikom konferencji metodę NVC- sposób komunikacji, mający na celu ograniczanie występowania agresji w dialogu, a tematem prelekcji była – Dobra komunikacja w pracy – Słowa które łączą. Pani Agnieszka Tilborghs poprowadziła aktywne zajęcia na temat – Czy masz iskrę kreatywności, a Pan Michał Adamczyk wprowadzał młodzież w temat skutecznego i kreatywnego opracowania strategii biznesu Bussines Model Canvas. Uczniowie klas drugich Technikum 2 tt i 2 thr mieli możliwość zadawania pytań prelegentom poprzez aplikację, a odpowiedzi na nie usłyszeli w panelu dyskusyjnym. Wszyscy uczestnicy konferencji zakończyli to spotkanie networkingiem przy pizzy.
Bardzo dziękujemy wszystkim prelegentom i organizatorom tego inspirującego wydarzenia za możliwość wzięcia w nim udziału. Z ramienia szkoły organizację konferencji przygotowała Pani Monika Marzec i Iwona Zagórska.