Kolejny rok pandemii covid 19. Organizacyjne , dydaktyczne i wychowawcze zmaganie się uczniów, nauczycieli, dyrekcji i rodziców z wyzwaniami związanymi z obostrzeniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się wirusa i nauką zdalną. Zmieniona rzeczywistość gospodarcza i społeczna, specjalne procedury egzaminacyjne, dostrzeżenie i opisanie szkód psychologicznych wśród młodzieży, podejmowanie działań zaradczych i nadzieja powrotu do normalności.
Skład osobowy Rady Pedagogicznej w roku szkolnym 2020/2021
- Paschek Maria
- Marzec Monika
- Zemła Piotr
- Banach Alicja
- Bazela Katarzyna
- Bąk Halina
- Błachno Małgorzata
- Broda Marta
- Caban Dominika
- Cyra Teresa
- Czapla Marta
- Dróżdż Mariola
- Dudek Andrzej
- Dudek Halina
- Dulewski Adam
- Idzik Małgorzata
- Iwanow Małgorzata
- Jakubowska Joanna
- Janik Krystyna
- ks. Józefowski Andrzej
- Knap Beata
- Kobos Justyna
- Konewecka – Smok Ewelina
- Kopeć Witold
- Kowalczuk Ewa
- Król Edyta
- Krupa Michał
- Krupa Robert
- Marszałek Anna
- Moddelmog Karol
- Molęcki Krzysztof
- Nowak Agnieszka
- Oleksy Renata
- Pieszczyk Tomasz
- Piotrowska Jolanta
- Pitala Anna
- Placek Magdalena
- Podyma Marek
- Poteralska Agnieszka
- Ptak Paweł
- Pycia Marek
- Sierpińska Karolina
- Sikora Agnieszka
- Słapek Agnieszka
- Słapek Sławomir
- Sroka Agnieszka
- Szarek Jarosław
- Szastak Katarzyna
- Ślawski Jarosław
- Uchto – Ziebro Anna
- Wojtoń Anna
- Wołowiec Robert
- Wójcik Przemysław
- Zagórska Iwona
- Zazulak Anna
- Żak Arkadiusz
- Żychowicz Beata
W obsłudze administracyjnej , finansowej i bieżącej Szkoły pracowali: pp.: Dorota Byczek – Kierownik administracyjno – gospodarczy, Małgorzata Zapart- Głowna księgowa, Katarzyna Kita- Sekretarka, Agnieszka Krupa- Referent finansowy, Anna Nowak- starsza woźna, Dorota Szych- starsza woźna, Panie sprzątające : Danuta Wilk, Jolanta Gadek, Agnieszka Kuchna, Anna Szczęsniak, Jerzy Kuchna – Konserwator i pracownik gospodarczy. Pani Dyrektor Maria Paschek odeszła na emeryturę. Pani Dyrektor Maria Paschek za swą pracę pedagogiczną była wielokrotnie wyróżniona. Najważniejsze to: 3 razy Nagroda Małopolskiego Kuratora Oświaty; Nagroda Ministra Edukacji Narodowej; Srebrny Krzyż Zasługi; Złoty Krzyż Zasługi; Medal Komisji Edukacji Narodowej; Medal Pro Patria oraz Medal Pro Bono Poloniae.
Pełnienie obowiązków Dyrektora Szkoły rozpoczęła Pani Monika Marzec.
W 4 letnim i 5 letnim Technikum uczyło się 586 uczniów.
W Branżowej Szkole I Stopnia uczyło się 24 uczniów.
W szkołach dla młodzieży w systemie stacjonarnym uczyło się 610 uczniów.
Razem w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie uczyło się 6 uczniów i dorosłych słuchaczy Szkoły Policealnej.
Na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe uczęszczało 28 słuchaczy.
Zatem w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II uczyło się 634 uczniów i dorosłych słuchaczy.
W Szkole pracowało 44 nauczycieli na pełnym etacie , a 14 nauczycieli realizowało niepełny wymiar godzin .
Podsumowanie – 2005/2006 do 2020/2021
W latach kierowania Zespołem Szkół Nr 2 w Miechowie przez Dyrektor Marię Paschek, od 2005/2006 do 2020/2021 roku szkolnego nastąpiły bardzo liczne zmiany, zarówno w strukturze organizacyjnej jak i w infrastrukturze materialnej Szkoły.
2005/2006 w związku z wdrażaną reformą strukturalno – programową w kraju, w naszej Szkole rozpoczął się proces wygaszania dotychczasowych 5 letnich techników i technikum po ZSZ. Powołaliśmy nową formę edukacji szkolnej ( Technikum Uzupełniające) oraz poszerzyliśmy zakres kształcenia w Szkole Policealnej o nowe zawody . Młodzież uczyła się już w kolejnych klasach 4 letniego Technikum w dotychczasowych zawodach :
technik mechanik, technik mechanizacji rolnictwa oraz technik elektronik , a w ZSZ – operator maszyn i urządzeń rolniczych i mechanik pojazdów samochodowych. W kolejnych latach, w uzgodnieniu z Powiatową Radą Zatrudnienia , Wojewódzką Radą Rynku Pracy i Zarządem Powiatu wprowadzone zostały nowe zawody, wprowadzone do kształcenia w związku z rozwojem rynku pracy w zakresie produkcji i usług. Są to zawody : technik organizacji usług gastronomicznych ( następnie – technik żywienia i usług gastronomicznych); technik hotelarstwa; technik teleinformatyk i technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, oraz technik spedytor. W Szkole Policealnej do 2012 roku kształcili się dorośli w zawodach technik mechanizacji rolnictwa, technik organizacji usług gastronomicznych, a w Technikum Uzupełniającym w zawodzie technik mechanik i technik mechanizacji rolnictwa.
Rok 2012 przyniósł kolejne, istotne zmiany organizacyjne i programowe w szkołach ponadgimnazjalnych. Wygaszano technika uzupełniające i licea profilowane.
Ustawy w sprawie podstawy programowej i kształcenia w zawodach wprowadziły nowe podstawy programowe i podział poszczególnych zawodów na 2 lub 3 kwalifikacje, kończące się egzaminami zewnętrznymi, przeprowadzanymi wg standardów i procedur Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Uczniowie Technikum mogli zdawać egzamin maturalny i egzaminy zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy maturalne i zawodowe ze wszystkich kwalifikacji owocowały świadectwem maturalnym
i dyplomem w zawodzie wraz z europasem w języku angielskim. Taki model obowiązuje dotychczas, ale egzamin zawodowy stał się obowiązkowy i decyduje o ukończeniu szkoły.
Nauczanie dorosłych w Szkole Policealnej zastąpiła nauka na tzw. Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych, prowadzona również w systemie zaocznym i kończąca się egzaminami zewnętrznymi, tak jak w technikum.
W pracy wychowawczej, profilaktycznej i opiekuńczej dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy , pedagog i pracownicy Szkoły kierowali się zasadami zawartymi w zewnętrznych i wewnętrznych aktach prawa oświatowego. Stałe elementy oddziaływań pedagogicznych wynikały zawsze z podstaw programowych, priorytetów Państwa, diagnozowanych potrzeb uczniów, treści i metod zawartych
w Programie wychowawczo-profilaktycznym i Programie pracy wychowawczej z Patronem Szkoły, Programie inicjatyw patriotycznych. W uznaniu pracy wszystkich nauczycieli, patriotycznej atmosfery wychowawczej Szkoły, budującej poczucie tożsamości młodych Polaków – Sztandar Szkoły został
udekorowany odznaczeniem państwowym – medalem „ Pro Patria”.
W zakresie zmian , modernizacji i budowania infrastruktury technicznej i dydaktycznej Szkoły wykonane zostały bardzo liczne i niezbędne działania. Wraz z podejmowaniem kształcenia w nowych zawodach podejmowano wysiłki gwarantujące wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne w pracowniach, zgodne z podstawą programową oraz zatrudnienie kadry nauczycielskiej zgodne z wymaganymi kwalifikacjami.
Dzięki bardzo dobrej współpracy Dyrektora Szkoły z kolejnymi Zarządami Powiatu Miechowskiego wykonane zostały inwestycje Powiatu oraz liczne prace modernizacyjne i remontowe w Szkole.
Główne inwestycje Powiatu w tym okresie to : kotłownie gazowe w budynku szkoły i warsztatów, termomodernizacja budynku warsztatów, kompleks boisk sportowych, ogrodzenie otwartego terenu wokół Szkoły. Do najważniejszych prac remontowych w budynkach Szkoły i warsztatów zaliczyć należy: remont wnętrza sali gimnastycznej; całościowy remont grzewczej instalacji c.o.; rozdzielenie wewnętrznej sieci elektrycznej i kanalizacyjnej; wymianę wszystkich posadzek w salach lekcyjnych i pracowniach; wymianę oświetlenia i mebli we wszystkich salach i pracowniach wraz z dostosowaniem do zadań zawodowych; wielokrotne malowanie sal i korytarzy; remont i dostosowanie sanitariatów . W budynku warsztatów szkolnych
w salach dydaktycznych wymienione zostały wszystkie posadzki asfaltowe na techniczne betonowe lub płytkowe. Wyremontowano w zakresie niezbędnym dla funkcjonowania pracowni zajęć praktycznych sieć elektryczną, wymieniono całe oświetlenie wewnętrzne, wymalowane zostały wszystkie sale,
pracownie i korytarz. Wyposażenie pracowni zawodowych w ciągły sposób dostosowywane było do wymaganego przez podstawy programowe standardu wyposażenia we wprowadzonych do
oferty Szkoły nowych zawodach. Istotną role odgrywały tu też kolejne edycje realizowanych programów „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.
Opracowanie tekstowe , dane liczbowe mają swe źródło w dokumentacji szkolnej , wydarzeniach z życia Szkoły i dostępnych foto – zbiorach szkolnych. Tekst i wybór dostępnych zdjęć (wraz z rozwojem technologii cyfrowej zbiór zdjęć jest coraz liczniejszy) ilustrujących dydaktyczną, wychowawczą, rozwojową i opiekuńczą działalność Szkoły wykonała Maria Paschek.





































































Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.
Pani Dyrektor Maria Paschek po 46-letniej pracy pedagogicznej w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie żegna się z Uczniami, Nauczycielami, Pracownikami i Rodzicami, dedykując sobie i zebranym na uroczystości wiersz .
„Czas ….?
Czas – katalog zdarzeń,
Czas – mądrość Koheleta?
Czas – nieustępliwość w biegu,
Czas – 01.09.1975 r. do 31.08.2021 r.
Czas – pejzaże myśli, słów, uśmiechów
w Zespole Szkół Nr 2 im. JP II w Miechowie
Czas – ulotność wspomnień ….?”
25.06.2021 r. MP