Między nauką a codziennością – promieniotwórczość – mam wiedzę nie mam strachu to nazwa projektu realizowanego przez pracowników Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. W ramach, którego 25 października grupa 22 uczniów z Naszej Szkoły wraz z opiekunami: panią Anną Wojtoń i panią Martą Brodą, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Podczas zajęć uczniowie brali czynny udział w przeprowadzaniu doświadczeń w laboratoriach energetyki odnawialnej, ogniw paliwowych i akumulatorów litowo – jonowych. Odwiedzili Muzeum Akademii Górniczo – Hutniczej oraz uniwersytecką Kopalnię Doświadczalną. Zostali zapoznani z działalnością Studenckich Kół Naukowych oraz wzięli udział w konkursach i quizach z wiedzy przyrodniczej, odnosząc sukcesy.
Dziękujemy AGH Kraków za interesujące zajęcia, możliwość zdobywania wiedzy w ciekawy sposób i bardzo miłą atmosferę.