Udział delegacji, pocztu sztandarowego oraz młodzieży Oddziału Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w uroczystych obchodach 161. rocznicy Bitwy Miechowskiej
Po uroczystościach w centrum miasta, uczestnicy udali się na okolicznościowe spotkanie do Muzeum Ziemi Miechowskiej. Uczestnicy wysłuchali okolicznościowej prelekcji wygłoszonej przez dowódcę Żuawów Śmierci Roberta Osińskiego. Jednym z uczestników sobotniego wydarzenia był Maciej Zieliński z Wrocławia, prawnuk Antoniego Zielińskiego, powstańca walczącego w Miechowie w 1863 roku.
Podczas spotkania uhonorowano młodzież szkolną, która aktywnie uczestniczyła w historycznej grze terenowej odbywającej się na terenie Miechowa oraz w konkursie edukacyjnym rozgrywanym poprzez aplikację mobilną.
Laureaci Gry on-line Action Track „Bitwa Miechowska 1863” – szkoły ponadpodstawowe:
I Miejsce ex aequo”:
Patryk Czekaj klasa 1 tpm – Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie,
Mateusz Bała 1 tpm – Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!