Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024, w piątek 26 kwietnia ostatni dzwonek usłyszeli tegoroczni absolwenci miechowskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II. W odświętnych strojach, z uśmiechem na twarzy, ale i sentymentem pożegnali oni mury szkoły.
Uroczystość rozpoczął Dyrektor Jerzy Schab, który życzył absolwentom szczęścia w dalszej drodze życia. Wyraził przekonanie, że umiejętności i wiedza, zdobyta w murach tej szkoły, nie tylko teoretyczna, zaowocuje w przyszłości. W zakończeniu roku szkolnego klas piątych, wzięli również udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Miechowskiego; Starosta Jacek Kobyłka, Krzysztof Świeczek a także Piotr Grządziel.
Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszających przemówień, podziękowań za wspólnie spędzone lata. Przedstawiciele piątych klas podziękowali Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom. Wiele ciepłych słów skierowali również do Wychowawców, którzy wspierali ich przez ostatnie pięć lat, a byli to: Agnieszka Poteralska, Marta Czapla, Anna Zazulak, Małgorzata Idzik oraz Adam Dulewski.
Jak co roku, podczas akademii uczniowie klas młodszych pożegnali starszych kolegów i koleżanki programem artystycznym. Na koniec uroczystości Dyrektorzy i Wychowawcy, wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Absolwenci otrzymali podziękowania za wysokie wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w różnych konkursach, wolontariat, taniec w zespole „Jest pewne dwa” oraz za pełną zaangażowania współpracę na rzecz klasy i szkoły.