Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie jest już na półmetku praktyk zawodowych w Grecji w ramach projektu Nauka przez doświadczenie – zagraniczne praktyki kadry i uczniów ZS Nr 2 w Miechowie. Uczniowie zdobywają swoje umiejętności zawodowe u zagranicznych przedsiębiorców porównując system pracy w obu krajach, zbierają doświadczenie oraz uczą się innowacyjnych metod pracy, które w przyszłości będą mogli wykorzystać. Praca w międzynarodowym środowisku wymaga doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Młodzież uczy się skutecznej komunikacji zarówno z członkami zespołu, jak i z klientami czy partnerami z innych krajów. Praktyki zagraniczne często wymagają adaptacji do nowego środowiska, radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz podejmowania decyzji samodzielnie. To doskonała okazja do rozwijania samodzielności młodych ludzi, inicjatywy oraz umiejętności podejmowania odpowiedzialności za własne działania.
Oprócz czasu spędzonego na stażach są również miłe chwile odpoczynku. W Grecji był teraz czas Świąt Wielkanocnych, uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają obrzędy tych świąt w wyznaniu grekokatolickim. Młodzież uczestniczyła również w wycieczce kulturowej do Epidauros i Monastyru Kalamiou.
Do grupy uczniów i opiekunów dołączyli nauczyciele, którzy odbywają tygodniowy job – shadowing- jest to technika uczenia się, która polega na obserwowaniu innej osoby podczas wykonywania jej pracy. Pozwala to na zdobycie praktycznej wiedzy oraz umiejętności poprzez bezpośrednie doświadczenie. Dzięki temu komponentowi projektu nauczyciele poszerzą swoją wiedzę zawodową, a później podzielą się nią z innymi pracownikami szkoły oraz wykorzystają w pracy z młodzieżą ucząc na kierunkach gastonomicznym i sedycyjnym.