Zagadnienia ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi oraz wynikające z nich zmiany dnia i nocy, a także zmiany pór roku były tematem zajęć dydaktycznych, jakie 16 maja 2024 r. odbyli w Planetarium Śląskim w Chorzowie uczniowie klasy 3tt. Wizyta w Planetarium była dla nich okazją do utrwalenia treści poznawanych na lekcjach fizyki. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzą nazwy gwiazdozbiorów i jak je odnaleźć na niebie. Oprócz tego uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z interaktywnymi stanowiskami prezentującymi zagadnienia związane z astronomią: między innymi lunety, teleskopy czy celostat oraz jedną z największych atrakcji ekspozycji „Astronomia”, którą jest pokój pozwalający na spacer wśród gwiazd w okularach 3D. Dzięki temu mogli niemal dosłownie brodzić w ciałach niebieskich. Opiekunami wyjazdu były Anna Wojtoń i Marta Broda.