29 maja upłynął w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w atmosferze dobrej zabawy. Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu rozpoczął się na dziedzińcu szkoły, gdzie zgromadzili się wychowawcy wraz z uczniami. Miał wówczas miejsce krótki apel połączony z konkursem na przebranie za postać z bajki. Podczas niego nie zabrakło życzeń, które złożył młodzieży Dyrektor Szkoły.
Dzień Dziecka wszyscy uczniowie spędzili bardzo aktywnie, angażując się w różnego rodzaju aktywności sportowe i nie tylko. W tym dniu dopisała pogoda, humor i energia do sprawdzenia swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, które cieszyły się dużą popularnością, a była to min. piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna, siłowanie na rękę, przeciąganie liną ale nie tylko. Młodzież oglądała wybrane przez siebie filmy w sali kinowej, grała w gry planszowe, sprawdzała swoje umiejętności strzeleckie w Strzelnicy, grillowała. W tym bardzo aktywnym dniu szczególną uwagę zwrócono na zdrowie, dlatego też przeprowadzono akcję profilaktyczną Jabłko zamiast papierosa.