W dniu 16 maja 2024r. podczas uroczystej gali zorganizowanej w Hotelu Galaxy w Krakowie statuetkę “Inspiratora Kariery 2024” z rąk Prezesa Fundacji Instytutu Pracy i Kariery odebrał Pan Jarosław Szarek – Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.
Ideą programu „Inspirator Kariery” jest propagowanie dobrych praktyk edukacyjnych, samorządowych i biznesowych w obszarze kształcenia zawodowego, a celem konkursu jest wybór i promowanie podmiotów funkcjonujących w środowisku szkolnym, samorządowym lub biznesowym, podejmujących inicjatywy na rzecz podniesienia jakości kształcenia zawodowego.
Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie został nagrodzony w kategorii “Edukacja” za realizowanie od wielu lat innowacyjnych działań głównie projektów unijnych na rzecz rozwoju uczniów i szkoły.
Otrzymana nagroda „Inspirator Kariery” to wzmocnienie marki Zespołu Szkół Nr 2 szczególnie dbającej o rozwój zawodowy obecnych i przyszłych kadr. Podkreśla zaangażowanie szkoły w rozwój zawodowy i podnosi jej prestiż, ułatwia zdobycie szerszej rozpoznawalności w branży i środowisku, zwiększa motywację uczniów, pracowników i społeczności lokalnej, umożliwia nawiązanie nowych kontaktów i partnerstw zawodowych.

Wyróżnienie to jest potwierdzeniem wysokich standardów, jakie szkoła od wielu lat prezentuje w dziedzinie kształcenia zawodowego.
Wydarzenie to było również okazją do spotkań i wymiany doświadczeń między przedstawicielami różnych sektorów edukacji i biznesu.

Wszyscy uczestnicy konferencji mogli wysłuchać bardzo ciekawego wykładu Pana Krzysztofa Wielickiego – jednego z najwybitniejszych himalaistów świata oraz uczestniczyć w panelu dyskusyjnym pt. Harmonia w edukacji i biznesie: Działania dla zdrowia psychicznego młodzieży szkolnej oraz pracowników.

Ogromnie się cieszymy i dziękujemy za to wyróżnienie.