Podróż to spotkanie z ludźmi, którzy zmieniają nasze życie i uczą nas szacunku oraz tolerancji – pod tym hasłem odbyła się tegoroczna wycieczka wolontariuszy z naszej parafii. 12 czerwca wolontariusze wybrali się do Sandomierza, aby integrować się, poznawać ciekawe miejsca, ale przede wszystkim podsumować tegoroczną pracę i działania. W wycieczce wzięli udział wolontariusze ze wszystkich szkół, które biorą udział w akcjach charytatywnych Caritas. Naszą Szkołę reprezentowało dziesięciu wolontariuszy z klas 3 thr, 2thr i 4 tt wraz z opiekunem Panią Jolantą Piotrowską. Sandomierz to piękne, stare miasto, które często nazywane jest małym Rzymem. Położone jest nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, a większość zabudowy wraz z historycznym centrum uznana została za pomnik historii. Uczniowie zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną, Muzeum Ojca Mateusza oraz Zbrojownię Rycerską. Uczestniczyli w Mszy św. w Kościele Św. Ducha, a na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle. Na molo w Sandomierzu wolontariusze wraz z opiekunami zatańczyli belgijkę i w doskonałych nastrojach udali się w drogę powrotną do Miechowa.