W dniu 28 maja 2024r. uczniowie klasy I technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Anny Pitali i Pani Małgorzaty Idzik brali udział w wycieczce zawodoznawczej. Uczniowie w ramach wyjazdu odwiedzili dwa zakłady świadczące zróżnicowane usługi gastronomiczne. Pierwszym miejscem odwiedzin była mała i urocza kawiarnia utrzymana w skandynawskim klimacie Kaffe Bageri Stockholm zlokalizowana na ulicy Łobzowskiej. Uczniowie mogli tam delektować się pyszną kawą i wypiekanymi na miejscu cynamonkami, kardamonkami lub jagodziankami. Drugim punktem wycieczki była restauracja Kapłony i Szczeżuje a la carte znajdująca się na krakowskim Kazimierzu specjalizująca się w potrawach kuchni polskiej. Uczniowie spotkali w niej właściciela, który uchylił im rąbka tajemnicy funkcjonowania restauracji.