W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy pierwszej z kierunku technik hotelarstwa poznawali zasady profesjonalnego wizerunku pracownika hotelu oraz organizatora wydarzeń. Podczas zajęć omówiono rodzaje dress code’u stosowane w hotelarstwie, zasady doboru stroju do charakteru wydarzenia oraz znaczenie etykiety biznesowej i savoir-vivre w obsłudze gości.
Uczniowie analizowali przykłady strojów służbowych, rozpoznawali najczęściej spotykane standardy ubioru podczas konferencji, bankietów i spotkań biznesowych oraz poznawali wpływ pierwszego wrażenia na budowanie profesjonalnego wizerunku hotelu i jego pracowników.
Wyjątkowym elementem zajęć była wizyta w butiku La Moda w Miechowie, gdzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykle inspirującej lekcji stylu poprowadzonej przez Panią Grażynę Rożek – stylistkę i kolorystkę. Dzięki jej wiedzy, doświadczeniu oraz doskonałemu wyczuciu estetyki młodzież mogła przekonać się, jak ogromne znaczenie ma odpowiednio dobrany strój, kolorystyka oraz dbałość o detale w budowaniu profesjonalnego wizerunku.
Uczniowie wystylizowani przez Panią Grażynę mogli poczuć się naprawdę wyjątkowo i zobaczyć, jak niewielkie zmiany potrafią podkreślić indywidualne atuty oraz dodać pewności siebie. W metamorfozach uczestniczyły również nauczycielki, które wraz z grupą hotelarzy odwiedziły butik i również skorzystały z fachowych porad dotyczących kreowania eleganckiego i profesjonalnego wizerunku.
Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Rożek za ciepłe przyjęcie, profesjonalizm oraz przekazanie uczniom praktycznej wiedzy, która z pewnością będzie cennym wsparciem w ich przyszłej pracy zawodowej.