– Marta Broda

13 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii, upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia.
Z inicjatywy nauczycielek historii – Iwony Zagórskiej oraz Agnieszki Sikory – uczniowie mieli okazję uczestniczyć w poruszającym spotkaniu, które przybliżyło tragiczne wydarzenia z 1940 roku.
W ramach zajęć przygotowano:
prezentację multimedialną,
projekcję filmu,
wykład historyczny.
Uzupełnieniem wydarzenia była gazetka tematyczna oraz wystawa pamiatkowych …

Czytaj dalej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

12 kwietnia 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym marszu szlakiem Kościuszki – z Miechowa do Racławic. Wydarzenie miało nie tylko charakter sportowy, ale przede wszystkim patriotyczny i edukacyjny. Organizatorem marszu było Starostwo Powiatowe w Miechowie.
Pokonaliśmy trasę liczącą 19 kilometrów, maszerując w mundurach, co dodatkowo podkreślało rangę i symbolikę tego dnia. …

Czytaj dalej Marsz szlakiem Kościuszki – z Miechowa do Racławic

Uczniowie klasy 5 TPS z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie wraz z wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego Eweliną Konewecką-Smok wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które odbyły się w Domu Pracy Twórczej w Miechowie.
Zajęcia miały na celu pokazanie przyszłym zdającym przykładów wykorzystania kontekstów literackich i artystycznych na egzaminie maturalnym …

Czytaj dalej NA POGRANICZU SŁOWA I OBRAZU, ROLA KONTEKSTÓW LITERACKICH I ARTYSTYCZNYCH NA EGZAMINIE MATURALNYM Z JĘZYKA POLSKIEGO

Masz ambicję rozwijać się w nowoczesnym rolnictwie? Myślisz o własnym gospodarstwie, pracy z maszynami rolniczymi lub chcesz zdobyć konkretne, praktyczne umiejętności?
To doskonały moment, aby zrobić pierwszy krok!
Serdecznie zapraszamy do udziału w Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym w branży rolno-hodowlanej
ROL.02 – Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie.

Miejsce realizacji kursu:
Zespół Szkół Nr 2 im. …

Czytaj dalej Zaproszenie do udziału w Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym ROL.02 – Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie

9 kwietnia 2026 r. poczet sztandarowy – reprezentacja klasy mundurowej - wojskowej z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie – wziął udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej o godz. 18:00 w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie.
Liturgia została zorganizowana z okazji 86. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 16. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. …

Czytaj dalej Cześć Ich pamięci – uroczysta Msza w Miechowie z udziałem młodzieży klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie uczniowie kształcący się w zawodach:
technik pojazdów samochodowych,
technik mechanizacji rolnictwa I agrotroniki
oraz uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia:
mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych,
mechanik pojazdów samochodowych
mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w kursach prawa jazdy kat. B i T!
W ramach nauki zawodu młodzież zdobywa wiedzę z zakresu …

Czytaj dalej Zawód + prawo jazdy za darmo? W Miechowie to możliwe!

W dniach 25–27 marca 2026 r., w ramach projektu pt. Poznajemy stolice Europy, odwiedziliśmy kolejną europejską metropolię – Wiedeń.
Wyjazd, który obejmował również Morawski Kras i Aqualand Moravia, dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń i stał się okazją zarówno do udziału w niecodziennej lekcji historii, jak i czasem radości podczas wspólnego, aktywnego wypoczynku.
Już dziś zapraszamy Uczniów …

Czytaj dalej Poznajemy stolice Europy – marcowa wyprawa do Wiednia

Kwaśne, słodkie, w kolorach tęczy nęcą i… nękają zęby miłośników.
Nasza Szkoła im się nie oparła i 27 Marca świętujemy Dzień Żelka.
Żelki rozpętały falę kreatywności wśród naszych uczniów a konkurs na pracę w stylu Żelka przyciągnął miłośników tych specjałów.
Oto zwycięzcy:
I miejsce: praca uczennicy: Oliwia Zębala - 4thr,
II miejsce : wspólna praca uczennic: Aleksandra Nowak …

Czytaj dalej Podobno… wszystkie smaki kulinarne prowadzą do… żelek

W poniedziałek 23 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. W rozegranych zawodach na podium stanęli:
W kategorii dziewcząt:
I miejsce – Angelika Budziosz,
II miejsce – Karolina Sitko,
III miejsce – Kinga Maj.
W kategorii chłopców
I miejsce – Krystian Durbacz,
II miejsce – Maciej Borgiasz,
III miejsce – Oskar Kościelniak.
Gratulacje!
W środę 25 marca rozegraliśmy Powiatowy Turniej …

Czytaj dalej TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO