Rok szkolny 1995/96
Pierwszego września szkoła powitała 845 uczniów. Na emeryturę odeszli mgr inż. Zenon Dydliński oraz Ryszard Syncewicz.
Rok 1995/96 to rok jubileuszowy, XXX lecie otwarcia Technikum Mechanicznego, dnia 30.09.95.odbył się Drugi Zjazd Absolwentów.

Bez grafiki Bez grafiki Bez grafiki Bez grafiki
Bez grafiki Bez grafiki Bez grafiki
Bez grafiki
Z tej okazji wydany został specjalny numer klasowej gazetki „PLIK”

Samorząd uczniowski i Szkolne Koło PCK zorganizowało pomoc dla uczniów naszej szkoły, których rodziny ucierpiały podczas wrześniowej powodzi. W odpowiedzi na apel organizatorów zebrano 760zł
3 stycznia odbył się plebiscyt na Belfra Roku. Po podliczeniu wyników okazało się, że najpopularniejszym „belfrem” został mgr inż. Roman Piwowarski, drugie miejsce przypadło mgr Januszowi Burzyńskiemu.
Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Olimpiada Wiedzy Religijnej. Najlepszymi okazali się:
Andrzej Doniec, Krzysztof Różycki, Łukasz Miernikowski, Rafał Ryłko.
W dobry nastrój wprowadził nas świadectwa promocyjne oraz wakacyjny „PLIK”

Bez grafiki
Szkołę opuściło 220 absolwentów.