Rok Szkolny 1997/98.
W 29 oddziałach klasowych będzie zdobywać  wiedzę uczniów , w tym 254 uczniów klas pierwszych.
    15 pa¼dziernika w Kuratorium oświaty i Wychowania w Kielcach odznaczenia i nagrody odebrali:
 • dyrektor mgr Stanisław Marzec – Medal Komisji Edukacji Narodowej  
 • mgr Czesław Gamrat – Srebrny Krzyż Zasługi
 • mgr Wojciech Wesołowski- Nagrodę Kuratora

  15 listopada Dyrektor Szkoły , nauczyciele oraz uczniowie  otrzymali  podziękowania od organizatorów konkursu „Chcemy w naszej szkole czuć się bezpiecznie” za bardzo duży wkład w poprawę bezpieczeństwa uczniów.

  Styczeń 1998 zapisał się tragicznie w historii naszej szkoły, zmarli:

 • mgr Aleksander  Połeć wieloletni nauczyciel i wychowawca pełniący przez kilka lat funkcję kierownika warsztatów szkolnych
 • mgr  Krzysztof Piskorz , sekretarz szkoły , nauczyciel i wychowawca

  Reprezentacja naszej szkoły pod kierunkiem mgr Wojciecha Wesołowskiego zajęła drugie miejsce w Wojewódzkich Zawodach „Sprawni jak żołnierze” w konkurencji: wielobój sportowo – obronny.

Bez grafiki Bez grafiki
1 czerwca upłynął bez zajęć lekcyjnych , wszyscy jednak zgromadzili się na boisku szkolnym by wziąć udział w ¦więcie Sportu Szkolnego.

Bez grafiki Bez grafiki
4,5,6 czerwca uczniowie klasy III „te” reprezentowali firmę uczniowską „Graf-rex” na III Targach Produktów Firm Uczniowskich „Produkckik ‘98” .
Bez grafiki Bez grafiki

15  czerwca odbył się I-szy w historii Technikum Mechanicznego, klasowy zjazd absolwentów 5-cio letniego technikum rocznika 1973-1978.  Zjazd rozpoczął się Mszą ¦w. w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie . Mszę tę odprawił ks. Stanisław Wiewóra , który przez pięć lat uczył absolwentów religii. Bohaterowie Zjazdu przed hucznym balem, który odbył się w Bursie Szkolnej odwiedzili mury szkoły, gdzie mogli powspominać wraz z nauczycielami    minione  lata szkolne.

Bez grafiki
Szkołę opuściło 195 absolwentów.