W tym roku szkolnym do ZSM uczęszczać będzie 893 uczniów , w tym 239 uczniów klas pierwszych.
Z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się w Jędrzejowie Wojewódzka Akademia , podczas której zostali wyróżnieni Medalami Komisji Edukacji Narodowej: dyrektor mgr Aleksy Nowak i mgr Zbigniew Suchodolski.
23 pa¼dziernika Wojewódzki Dom Kultury przyznał III miejsce Jerzemu Pyci uczniowi klasy V „te” w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Twórczości Adama Mickiewicza .
W listopadzie szkoła bierze udział w konkursie „ AIDS – ¦wiatowe zagrożenie – naucz się bezpiecznie pomagać” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarną , Zarząd Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża , Kuratorium Oświaty w Kielcach.
9 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Miechowskiego w Wiosennych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Najlepszymi okazali się uczniowie naszej szkoły :
– Tomasz Lewandowski V te
– Adam Domagała V te
– Jerzy Pycia V te
– Patryk Smacki IV te
– Rafał Cerek V te
Uczniowie Marcin Dudek i Dariusz Piech, twórcy internetowej witryny www Zespołu Szkół Mechanicznych i Technikum Elektronicznego, zajęli II miejsce w I Małopolskich Mistrzostwach Komputerowych LOK dla Młodzieży.
Skład Rady Pedagogicznej roku szkolnym 1998/99 przedstawia się następująco.
Imię i Nazwisko
Nauczany przedmiot
Stanisław Marzec Dyrektor
Maria Dudek V-ce Dyrektor
Aleksy Nowak V-ce Dyrektor
Marek Bałazy technologia maszyn
Janusz Burzyński Historia
Halina Dudek opiekun świetlicy
Andrzej Dudek wychowanie fizyczne
Czesław Gamrat informatyka / elektrotechnika
Krystyna Gamrat fizyka / chemia
ks. Tomasz Gocel Religia
Maria Gola j. francuski
Władysław Gola technologia metali
Józefa Głośna j. rosyjski
Katarzyna Grzesik – Filus j. angielski
Halina Kaperczak j. rosyjski / ochrona środowiska
Witold Kopeć systemy komputerowe / pracownia mikroprocesorów
Jerzy Kućmierz pojazdy rolnicze / przepisy ruchu drogowego
Jacek Madej technologia maszyn / rysunek techniczny
Janusz Masłowski wychowanie fizyczne
Maria Mordawska j. polski
Henryk Nowak marzyny i urządzenia rolnicze / eksploatacja maszyn rolniczych
Maria Nowak j. polski
Maria Paschek mechanika techniczna / ekonomia stosowana
Roman Piwowarski technilogia maszyn / części maszyn
Marek Pycia układy cyfrowe / urządzenia peryferyjne
ks. Lucjan Sańpruch religia
Jolanta Soczówka j. polski
Zbigniew Suchodolski wychowanie fizyczne
Marek Sumera podst. produkcji rolnej / pracownia techniczna
Jarosław Szarek elektrotechnika / pracownia elektryczna i elektroniczna
Wojciech Wesołowski przysp. obronne / wychowanie fizyczne
Leokadia Zacharewicz matematyka
Beata Żychowicz matematyka
Nazwisko Nauczyciela
Praktyczna Nauka Zawodu
Michał Capiga dział elektryczny / obróbka ręczna
Andrzej Chmielewski montaż / obróbka ręczna
Wojciech Duda rozdzielnia robót / krajalnia
Czesław Dróżdż obróbka cieplna i plastyczna
Mgr Zbigniew Jasiński szlifiernia
Zdzisław Jędrychowski kontrola jakości / wypożyczalnia narzędzi
Jan Kowalski remonty
Mgr inż. Julian łopata montaż / obróbka skrawaniem
Stefan Podsiadło stolarnia
Krzysztof Słuszniak obróbka skrawaniem
Antonii Szecher obróbka skrawaniem
Krzysztof Szostak spawalnia
Stanisław Szarek montaż / obróbka ręczna
Robert Wołowiec eksploatacja maszyn i urządzeń rolniczych
Arkadiusz żak obróbka skrawaniem
Stefan Żychowicz obróbka skrawaniem
Osoby, które wyraziły zgodę na publikacje swoich nazwisk.
Szkołę opuściło 233 absolwentów.