Wizyta studyjna uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w Chorwacji W dniach od 5 do 13 grudnia 2015 roku, w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” dwóch uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, kształcących się w zawodzie technik teleinformatyk: Jakub Chaberka i Norbert Orczyk wraz z nauczycielem przedmiotów informatyczno-elektronicznych – Jarosławem Szarkiem uczestniczyło w wizycie studyjnej w Chorwacji. Młodzież przebywała  w szkole w  Buje. Celem tej wizyty była wymiana doświadczeń edukacyjnych i osobistych między uczniami i nauczycielami obu regionów. Podczas pobytu na Istrii odwiedziliśmy dobrze prosperujące firmy:
1.    FA. IS.A. w Nowigradzie
2.    Wina Kozlović Momjan
3.    Hotel San Rocco w Brtonigla – Verteneglio
4.    Fabryka  Rockwool Adriatic  Pićan
5.    Hotel Lone w Rovinj
Uczniowie zwiedzili szkołę, poznali jej historię, mogli porozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Wzięli też udział w kilku lekcjach w szkole, uczestniczyli  w ćwiczeniach i warsztatach. Dobrym doświadczeniem tej wizyty był  udział w zajęciach –  laboratorium elektroniki, na których prof. Gamboz  demonstrował pracę kilku urządzeń elektronicznych, wyjaśniając w języku angielskim  budowę i zasadę działania wzmacniaczy i niektórych układów cyfrowych (bramek, rejestrów, sumatorów i liczników). Młodzież samodzielnie  zmontowała układy elektroniczne i wykonała pomiary. Pod koniec zajęć razem ze swoimi rówieśnikami uczniowie przeanalizowali wyniki pomiarów, podsumowali pracę i sformułowali wnioski.
Młodzież oprócz udziału w zajęciach poznawała  historię i kulturę regionu Istria. Zwiedziliśmy Muzeum Civic Labin i wnętrza słynnej kopalni. To było po wizytach w amfiteatrze w Puli i w Bazylice Eufrazjana w Porec. Wszyscy uczestniczyli również w wykładzie prof. Franko Gergorić pod tytułem “Strategia rozwoju turystyki w Istryjskiej 2014-2020”. W ostatnim dniu uczniowie z Małopolski zaprezentowali uczniom i nauczycielom szkoły w Buje prezentację podsumowującą pobyt na Istrii. Podziękowali dyrekcji, nauczycielom i uczniom za organizację i gościnność podczas całej wizyty.

/ZS2/
 
 Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz Przykładowy obraz