Przykładowy obraz

Wyjazd do Grecji w ramach projektu „Mój staż-moja kariera BIS”
ERASMUS+

W dniach 19.11.2017 do 02.12.2017 41 uczniów Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w zawodach: technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w stażu zawodowym w Platamonas w Grecji. Uczniowie odbywali staż w hotelu San Panteleimon na Riwierze Olimpijskiej. W ramach programu – stażu uczniowie pracowali w różnych częściach obiektu hotelowego m.in. w recepcji, w części hotelowej, w sali restauracyjnej oraz w kuchni. Uczestniczyli w szkoleniu baristycznym – parzenia kawy oraz pokazie  przyrządzania drinków. Uczniowie z pracownikami hotelu, porozumiewali się w języku angielskim, mieli możliwość doskonalić komunikację w języku angielskim branżowym. Ważnym punktem stażu były wycieczki krajoznawcze i kulturowe. Zwiedzaliśmy Saloniki, Leptokarię, Meteory. Fantastyczna atmosfera, niezapomniane przeżycie oraz praktyczna nauka zawodu to wspomnienia  z wyjazdu do Grecji, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Udział w projekcie  ukazał nam jak wiele możliwości daje nam nasz zawód – technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Możliwości pracy w międzynarodowym zespole, w różnych zakątkach świata. Wiemy, że dobrze wybraliśmy  szkołę i zawód.

/ ZS2/