Pierwszy dzwonek, jak co roku i w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, rozbrzmiał przy udziale Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i uczniów. W tym roku wyjątkowo, z uwagi na restrykcje epidemiczne, w sali gimnastycznej spotkali się tylko uczniowie klas pierwszych. Pozostali udali się bezpośrednio do swoich sal, by odbyć pierwszą, w tym roku, lekcję wychowawczą. Pierwszoklasistów serdecznie powitali: Pani Monika Marzec – Dyrektor Szkoły , Pan Wicestarosta Paweł Osikowski, i Pan Jarosław Szarek –Wicedyrektor ZS Nr 2. Wszyscy życzyli uczniom, aby czas spędzony w tej Szkole był radosny, bezpieczny ale i pracowity, bo tylko wtedy można osiągnąć wiele sukcesów, a dobra szkoła to droga do dobrej przyszłości.