Jak co roku pod koniec września nauczyciele wraz z uczniami  z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zorganizowali Europejski Dzień Języków. To ustanowione w 2001r. przez Radę Europy święto jest już stałym punktem w kalendarzu naszej Szkoły.

Podczas spotkania uczniowie, przebrani w stroje z różnych krajów, przedstawili w formie prezentacji ciekawostki dotyczące krajów europejskich oraz życiorys Królowej Elżbiety II. Następnie zaprezentowali audycję radiową promującą naukę języków obcych. Nie zabrakło również akcentów muzycznych. Uczniowie zaśpiewali piosenki w języku niemieckim i włoskim. Gościliśmy również Królową Elżbietę II, która wyrecytowała wiersz napisany specjalnie dla niej.

W tym dniu zostały również rozdane dyplomy i nagrody osobom, które wzięły udział w konkursie wiedzy o Królowej Elżbiecie II. Oto zwycięzcy:

I miejsce: Natalia Bała i Wiktoria Wojtarowicz kl. IV th

II miejsce: Kornelia Jaźwiec i Klaudia Grzebinoga kl. IV csp