PROFESJONALIZM, PIENIĄDZE, SATYSFAKCJA! CHCESZ MIEĆ UDANE ŻYCIE ZAWODOWE?
PRZYJDŹ DO NAS, KSZTAŁCIMY OD POKOLEŃ!

URZECZYWISTNIMY TWOJE MARZENIA ZAWODOWE!!

POŁĄCZENIA TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ PROWADZI DO SUKCESU!!! Jeśli jesteś osobą:

• o zdolnościach manualnych
  • wytrwałą
  • uprzejmą
  • lubiącą wyzwania
  • odpowiedzialną
  • umiejącą pracować w grupie
  • uczciwą

…ten zawód jest dla Ciebie. ZDOBYWASZ ZAWÓD I TYTUŁ TECHNIKA Z UPRAWNIENIAMI DO PRACY W UNII EUROPEJSKIEJ! ZDAJESZ MATURĘ, PO KTÓREJ MOŻESZ KONTYNUOWAĆ NAUKE NA DOWOLNIE WYBRANYM KIERUNKU STUDIÓW! ZDOBYWASZ WIEDZĘ I ROZWIJASZ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI NA PRAKTYKACH I NA STAŻACH ZAGRANICZNYCH

Przykładowy obraz

w warsztatach samochodowych, w ASO – autoryzowanych stacjach obsługi, SKP – stacjach kontroli pojazdów w kraju, za granicą w programie ERASMUS+ (m.in. Włochy, Niemcy) MOŻESZ UZYSKAĆ DODATKOWE KWALIFIKACJE:

• prawo jazdy kategorii B
  • kurs spawacza
  • kurs operatora wózków widłowych
  • kurs SEP do 1 kV
  • szkolenie z zakresu diagnostyki pojazdów i maszyn rolniczych
  • kursi diagnostyki common rail
  • i inne.
Przykładowy obraz

Uczniowie którzy zdecydują się na ten kierunek mają możliwość uzyskania prawa jazdy kat. B na kursie obejmującym naukę przepisów ruchu drogowego i techniki kierowania pojazdami. Dla uczniów naszej Szkoły kurs ten jest bezpłatny i prowadzony jest w klasie drugiej i trzeciej. MIEJSCA PRACY: Technik pojazdów samochodowych – to kierunek związany z obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są „naszpikowane” elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Zaletą kierunku są dostosowane treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Po ukończeniu szkoły technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do pracy w:

• autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów samochodowych,
  • zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych (warsztatach samochodowych),
  • stacjach kontroli pojazdów,
  • przedsiębiorstwach transportu samochodowego krajowego i międzynarodowego,
  • instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami i częściami samochodowymi (w komisach i salonach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych)
  • instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów samochodowych (wydziałach transportu i komunikacji)
  • firmach ubezpieczeniowych zajmujących się ubezpieczeniami komunikacyjnymi i likwidacją szkód,
  • charakterze rzeczoznawcy samochodowego,
  • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego branzy motoryzacyjnej

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (311513) cykl kształcenia:

– po gimnazjum: 4 lata
– po szkole podstawowej: 5 lat Absolwent naszej Szkoły posiada:

• wiadomości i umiejętności niezbędne do prowadzenia warsztatu samochodowego
  • znajomość budowy i zasady działania pojazdów samochodowych oraz ich tendencji rozwojowych
  • umiejętności prawidłowej naprawy i eksploatacji pojazdów
  • umiejętności wykorzystywania systemów mechatronicznych w branży samochodowej
  • postawę dbałości o ochronę środowiska
  • umiejętność selekcjonowania i posługiwania się parametrami technicznymi w eksploatacji pojazdów samochodowych
  • biegłość w posługiwaniu się językami obcymi

Kształcenie w zawodzie TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH odbywa się w ramach dwóch kwalifikacji: MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych

MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych;

MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych PRZYJDŹ DO NAS

SPEŁNISZ SWOJE MARZENIA ZAWODOWE!!! Przedmioty punktowane przy rekrutacji:

• język polski
  • język obcy