W dniu 17.02.2011 roku siatkarze z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, po wygraniu Powiatowej Licealiady w piłce siatkowej, w której pokonali Zespół Szkół Nr 1, Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół w Książu Wielkim, udali się na Rejonową Licealiadę w piłce siatkowej do Krzeszowic.
Już w czasie jazdy kalkulowali, jakie miejsce mogą zdobyć, chociaż nie znali przeciwników. Na miejscu okazało się, że są trzy drużyny: z Bochni, Niepołomic i Piekar.
Po rozlosowaniu w pierwszym meczu trafili na zespół z Bochni. Przyglądając się bacznie na ich rozgrzewkę, oceniali swoje szanse. Wygrali ten mecz , a ostatni set 25:22.
Następny mecz grali z Zespołem Szkół z Niepołomic, wygrywając w setach do 11 i do 19.
Po 10 minutach przerwy rozpoczął się trzeci mecz z rzędu. Przeciwnikiem była drużyna z Piekar, której uczniowie grają w klubie sportowym.
Od początku przeciwnicy uzyskali przewagę, uzyskując ostatecznie wynik 25 : 22 i 26:24.
II miejsce w Rejonowej  Licealiadzie jest dla nas niewątpliwym sukcesem , mówią zawodnicy ZS Nr 2, to jednak zwycięstwo było w naszym zasięgu, ale taki jest sport – bywa  piękny i  nieprzewidywalny. Nie porzucamy marzeń o zwycięstwie w przyszłości. Opiekunem drużyny był pan  Andrzej Dudek.