W pierwszym tygodniu września wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie zwiedzili szkolne muzeum żołnierzy Armii Krajowej im. Gen. Michała Nieczui Ostrowskiego. Mogli zapoznać się z pamiątkami walki partyzanckiej podczas II wojny światowej na Miechowszczy¼nie. Na zgromadzonych fotografiach odnajdywali ludzi z opowieści swoich dziadków.
Ponadto we wrześniu i pa¼dzierniku uczniowie klas IV i III Technikum uczestniczyli w spotkaniach z p.Pawłem Należniakiem – pracownikiem IPN – oddział Kraków. Przeprowadził on prelekcję na temat:
1. Wrzesień 1939 – wojna obronna
2. Powstanie Warszawskie.
Obydwa tematy ilustrowane były zdjęciami i filmami, które mogły przybliżyć najmłodszemu pokoleniu tragizm, bohaterstwo i atmosferę tamtych odległych już dziś lat.

/zs 2 /

Wybrany obraz Wybrany obraz Wybrany obraz