30 września 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie wzięli udział w obchodach Dnia Języków Obcych. Z tej okazji młodzież miała możliwość uczestniczyć w niekonwencjonalnych lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego. Uczniowie obejrzeli ciekawe filmiki i prezentacje oraz rozwiązali quizy
i nietuzinkowe ćwiczenia. Nie zabrakło również występów wokalnych i artystycznych. W tym dniu odbył się także konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. I miejsce zdobyli uczniowie z klasy II tt – Dawid Zwierzchowski i Kuba Wójcik. II miejsce zajęły uczennice z klasy IV tgr – Barbara Podsiadło i Agnieszka Wydmańska. III miejsce wywalczyły uczennice z klasy III cth – Weronika Nowak i Emilia Sater.  Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody oraz dyplomy.