Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie Nauka przez doświadczenie – zagraniczna praktyka uczniów i kadry ZS Nr 2 w Miechowie o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000073932 do Grecji, od stycznia uczestniczą w zajęciach z przygotowania kulturowego, pedagogicznego i językowego – łącznie w wymiarze 46 godzin.
Zajęcia z przygotowania kulturowego prowadzone są przez p. Monikę Marzec, obejmują zagadnienia związane z kulturą i historią Grecji. Zajęcia przybliżają uczestnikom realia kulturowe Grecji, zwyczaje Greków, mają na celu przełamanie stereotypów. Zajęcia z przygotowania językowego prowadzi p. Małgorzata Iwanow, uczniowie poznają i utrwalają słownictwo związane z ich specyfiką zawodu. Poszerzają zagadnienia związane z transportem, lotniskiem oraz czynnościami związanymi z rutyną dnia codziennego. Zajęcia z przygotowania pedagogicznego prowadzi p. Katarzyna Madera, dotyczą one radzenia sobie z nową sytuacją związaną z wyjazdem oraz ze stresem, który towarzyszy podczas pobytu oraz wiele innych ciekawych zagadnień.
Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie kształcą postawy otwartości i tolerancji. Wiedza zdobyta podczas zajęć pozwoli uczestnikom w czasie stażu lepiej zrozumieć nowe środowisko, zachowania obywateli obcego kraju oraz pomoże szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu.