Otwarte Małopolsko-Świętokrzyskie Regionalnych Zawody Strzeleckie LOK dla Juniorów i Juniorów Młodszych w Strzelaniach z Broni Pneumatycznej.
W dniu 21 marca 2024 roku odbyły się Otwarte Małopolsko-Świętokrzyskie Regionalne Zawody Strzeleckie LOK dla Juniorów i Juniorów Młodszych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej w okręgu miechowskim. Zawody zorganizowano na strzelnicy w Miechowie, gromadząc entuzjastów strzelectwa ze szkól średnich.
Zmagania zgromadziły znaczną liczbę uczestników, zarówno w kategorii juniorów, jak i juniorów młodszych, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z terenu Miechowa. Atmosfera była nacechowana duchem rywalizacji, przyjaźni i profesjonalizmu.
W ramach zawodów przeprowadzono konkurencję strzelania z broni pneumatycznej na dystansie 10 m, gdzie uczestnicy mieli okazję rywalizować zarówno indywidualnie, jak i w drużynach, co dodatkowo podnosiło emocje zawodów.
Podczas rywalizacji, zawodnicy zaprezentowali imponujące umiejętności strzeleckie, demonstrując precyzję, skupienie i determinację w każdym strzale. Wyniki były na wysokim poziomie, co świadczy o zaangażowaniu i wyszkoleniu uczestników oraz ich trenerów.
Pierwsze miejsce zdobył Kacper Dźwigała z klasy III tt, deklasując pozostałych zawodników, natomiast trzecie miejsce zdobył Patryk Tkaczewski z klasy I tpm – obaj są uczniami Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie. Opiekunem grupy jest Andrzej Dudek.
Otwarte Małopolsko-Świętokrzyskie Regionalne Zawody Strzeleckie LOK dla Juniorów i Juniorów Młodszych w Strzelaniach z Broni Pneumatycznej zakończyły się sukcesem, będąc nie tylko platformą do rywalizacji, ale również okazją do integracji środowiska strzeleckiego oraz promocji sportu i zdrowego trybu życia wśród młodzieży. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, uczestników i widzów, zawody stanowią istotny punkt w kalendarzu strzeleckich wydarzeń w regionie.