Przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze z klasy 4 tt: Mateusz Podsiadło, Karol Podsiadło, Mikołaj Więcławek, Jakub Szwaja, Szymon Kowalski wraz z opiekunem Panią Jolantą Piotrowską wybrali się do Racławic. Wolontariusze odwiedzili schronisko dla zwierząt „Psie Pole”. Celem wizyty było przekazanie zebranych wśród naszej społeczności szkolnej darów dla zwierząt. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły corocznie przekazują na rzecz schroniska karmę dla zwierząt, koce, podkłady, smycze, zabawki i inne akcesoria niezbędne placówce. Wolontariusze mieli możliwość porozmawiać z pracownikiem schroniska, dowiedzieć się jakie są aktualnie najpilniejsze potrzeby placówki oraz odwiedzić zwierzęta. Schronisko zapewnia opiekę porzuconym i niechcianymi psom i kotom. Często trafiają tam również zwierzęta z interwencji w związku z niewłaściwym ich traktowaniem lub utrzymywanych w złych warunkach. Pracownicy schroniska i wolontariusze dbają o to, by zwierzaki wróciły do zdrowia, były nakarmione i zadowolone i aby znalazły nowych, troskliwych opiekunów. Za okazaną pomoc nasza Szkoła otrzymała specjalne podziękowania.