10 kwietnia 2024 roku odbyło się zebranie z Rodzicami tegorocznych absolwentów, które zakończyło się występem artystycznym, będącym ostatnim w ich wykonaniu w murach Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II. Był on formą podziękowania zarówno dla Rodziców jak i Wychowawców, a byli to: Małgorzata Idzik, Marta Czapla, Adam Dulewski, Agnieszka Poteralska, Anna Zazulak.
Podczas uroczystości jako pierwszy głos zabrał Dyrektor Jerzy Schab, który swoje słowa skierował do licznie zgromadzonych rodziców. Podkreślił on, jak ważną rolę w wychowaniu odgrywa rodzina, wartości przekazywane młodzieży a także nauka. Życzył powodzenia na maturze, wykorzystania tych ostatnich dni na naukę.
Głos zabrał również Kacper Jakubowski, który w imieniu uczniów klas piątych podziękował gościom za przybycie. Podkreśl fakt, że to ostatnie dni spędzone w szkole, po którym absolwenci zaczynają kolejny etap życia.
Uczniowie podczas występu zaprezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne i aktorskie. Wykonali takie utwory jak: Wehikuł czasu, Ale to już było, List do M, Biegnij przed siebie. Przedstawili oni również kabaretowe scenki związane ze szkołą i rodziną, którymi rozbawili publiczność. Podczas apelu nie zabrakło układu tanecznego zespołu Jest pewne dwa, który przygotowany został pod kierunkiem Jolanty Piotrowskiej.
Na zakończenie głos zabrała Pani Wicedyrektor Anna Marszałek. W swoim wystąpieniu podkreśliła wagę jaką w wychowaniu odgrywa rodzina, wspieranie młodzieży. Podczas uroczystości Pani Wicedyrektor oraz Wychowawcy klas wręczyli podziękowania rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, za osiągnięcia w konkursach, wolontariat oraz za pełną zaangażowania współpracę na rzecz klasy i szkoły.
Uczniowie swą aktorską grą, tańcem i śpiewem skradli serca publiczności. Rodzice nie ukrywali wzruszenia i zadowolenia, że mogli zobaczyć po raz ostatni swoje dzieci podczas występów w murach tej szkoły.